Земля

Вчені: Швидкий метаболізм допоміг предкам людини стати розумнішим від приматів

Американські вчені висунули нове припущення щодо головної загадки еволюції людства – звідки з’явився великий і «ненажерливий» мозок. Фахівці провели дослідження і виявили, що причиною міг бути прискорений метаболізм у предків людини прямоходячої.

Вчених зі всього світу турбує питання – чому людина змогла еволюціонувати і розвинути великий «ненажерливий» мозок, а найближчий родич примат ні? Існує кілька припущень, однак нещодавно американські фахівці висунули нову теорію. На відміну від попередніх можливих припущень – готування їжі на вулканічних лавах, винахід знарядь праці і перехід до прямоходіння – вчені з Центру вивчення і захисту приматів у Чикаго, США обрали інший шлях розрахунків.

Стівен Росс і його колеги вирішили підрахувати, скільки калорій витрачає людина і примат не на функціонування головного мозку безпосередньо, а на тіло цілком в розрахунку на один кілограм. Для дослідження вчені створили нову систему підрахунків і виявили кількість споживаних калорій і швидкість обміну речовин в організмі.

Підсумком роботи стало твердження, що людина набагато випереджає приматів по кількості затрачуваної енергії і швидкості метаболізму, наприклад, якщо б тіло людини було розміром як у орангутанга, то homo sapiens споживав би від 400 до 800 калорій більше. Швидкість метаболізму і можливість запасати енергію у вигляді жирових відкладень і допомогли предкам людини здобути великий мозок.

Свою роботу вчені опублікували в науковому журналі Nature.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button