Людина

Вчені: Синхронізація мозку залежить від мови спілкування

Експерти Баскського дослідного центру BCBL провели дослідження роботи головного мозку. Стало відомо, що його синхронізація залежить від мови, на якій спілкуються співрозмовники.

Дослідження, проведене в співробітництві з декількома міжнародними інститутами, дозволило вченим проаналізувати, як відбувається синхронізація мозкових хвиль в різних лінгвістичних контекстах.

Ця робота, очолювана Алехандро Пересом з BCBL, доповнює більш раннє дослідження, виконане в 2017 році, в якому описувався феномен синхронізації мозку у спілкуванні між двома людьми, які говорять рідною мовою.

Як і в першому експерименті, дослідники розбили 60 осіб на пари однієї статі, кожна з яких складалася з людей, які не знали один одного, але були схожі за віком і демографічними характеристиками. Пари вступили в спільну розмову, чергуючи свою рідну мову з іноземною. Використовуючи електроенцефалографію (ЕЕГ) – неінвазивний тест, який аналізує електричну активність мозку.

Говорячи іноземною мовою, наш мозок по-різному вирівнюється, щоб зрозуміти співрозмовника. Хоча конкретні причини цього ще не з’ясовані, вчені вважають, що це пов’язано з так званими стратегіями спільної уваги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button