Людина

Чому люди обманюють і зраджують?

Більше 90% людей вважають зраду неприйнятною у відносинах, але при цьому 30-40% людей обманюють партнерів. Невірність зазвичай пов’язана з несприятливими наслідками депресії, насильства в сім’ї, розлученням і навіть убивством. Враховуючи ці негативні наслідки, давайте з’ясуємо, чому люди зраджують? І чи правдива фраза: «Обдурив один раз, обов’язково обдурить ще раз»?

Щоб відповісти на ці питання, потрібно розглянути три основні причини обману:

1. Індивідуальні причини

Вищезгадана фраза «Обдурив один раз, обов’язково обдурить ще раз» відноситься саме до цієї категорії. Це певна якість, що характеризує людину як більш або менш схильну до зрад. Дослідники вивели ряд різних індивідуальних факторів, в числі яких:

• Стать. Чоловіки зраджують частіше жінок, оскільки в їх організмі виробляється набагато більше тестостерону. Саме цей гормон відповідає за бажання займатися сексом.

• Особистість. Люди, які нормально відносяться до таких негативних рис характеру, як безсовісність і неуцтво, зраджують на порядок частіше тих, хто дотримується високих моральних правил.

• Релігійність, політична позиція. Релігійні люди і ті, хто дотримується консервативної політичної позиції, менше схильні до зради, оскільки укладені в більш жорсткі моральні рамки.

2. Взаємовідносини

Люди також змінюють, якщо їх не задовольняють нинішні відносини. Фраза «Обдурив один раз, обов’язково обдурить ще раз» не відноситься до них. Дослідники вважають, що партнерські відносини, які характеризуються незадоволеністю і високим рівнем конфлікту, перебувають у підвищеній зоні ризику. Крім того, чим більше у людини знайомих (на роботі навчанні і т. д.), тим вища ймовірність зради.

3. Ситуаційні причини

Інші люди зраджують тоді, коли потрапляють у нестандартну ситуацію. У звичайному житті вони можуть бути абсолютно щасливі у відносинах і при цьому не бути схильними до зрад, але щось у навколишньому середовищі впливає на них. Деякі ситуації більш привабливі, ніж інші.

Характер зайнятості людини також пов’язаний зі зрадою: люди, чия робота пов’язана з постійним тісним спілкуванням з іншими людьми, з дотиками до них, знаходяться в зоні ризику. На ймовірність зради також впливає незбалансоване співвідношення статей на роботі або в студентському середовищі (наприклад, надлишок чоловіків або жінок). І якщо при цьому люди знаходяться в нездорових відносинах, то ризик зради підвищується багаторазово.

Нарешті, люди, що живуть в місті, піддаються більшому ризику, ніж ті, хто проживає в сільській місцевості. Це пов’язано з тим, що городяни мають більш ліберальне ставлення до позашлюбних відносин і сексу.

Як можна захистити свої відносини від зрад?

По-перше, поговоріть з партнером: запитайте його, що він має на увазі під поняттям «зрада»? Різні люди по-різному ставляться до брехні і зради, а тому партнери обов’язково мають дійти згоди в цьому питанні. Подібна розмова допоможе встановити межі і дасть впевненість у завтрашньому дні.

Так, більшість людей сходяться на думці, що секс з іншою людиною є зрадою. Але реакція на інші поведінки може бути абсолютно непередбачувана. Хіба спільний обід з привабливим колегою з роботи є зрадою? А як щодо електронного листування еротичного змісту з незнайомцем? Відверта розмова з партнером і обговорення подробиць допоможуть встановити межі і уникнути непорозумінь.

Натхнення: flytothesky.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button