Людина

Вчені: Ситий шлунок допомагає приймати важливі рішення

Шведськими вченими гетеборзького університету був проведений ряд експериментів на щурах, метою яких було вивчення впливу на мислення гормону, стимулюючого голод. Результати досліджень показали, що вести продуктивну розумову діяльність, а також приймати глобальні рішення варто на ситий шлунок.

Гормон, що викликає апетит, називається грелін, учених цікавило, як саме ця речовина здатна впливати на розумові здібності. В експерименті брали участь лабораторні щури, яких навчили добувати собі цукор, натискаючи на відповідні важелі після певного сигналу. Нездатність приймати правильне рішення говорила б про те, що у щура підвищена імпульсивність.

Грелін піддослідним тваринам вводили ін’єкціями, прямо в головний мозок, щоб речовина тут же почала надавати свій вплив. Щури стали рясно натискати на важіль до появи сигналу, сподіваючись в ту ж мить отримати нагороду.

Згідно з загальними результатами дослідів, гормон грелін не тільки викликає у людини бажання поїсти, але ще і зачіпає діяльність мозку, надаючи йому імпульсивності. Це, в свою чергу, негативно позначається на здатності зважено приймати рішення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button