Людина

Вчені: Стрес може обернутися несподіваною соціальною вигодою

У стресу давно погана репутація, оскільки цей стан призводить людей в занепад. Однак нове дослідження американських учених показало, що, незважаючи на всі негативні ефекти стресу, він може обернутися для людини ще й несподіваною соціальною вигодною.

Ученые: Стресс может обернуться неожиданной социальной выгодой

Під час свого дослідження вчені з Пенсильванії виявили, що стрес суттєво підвищує ймовірність того, що людина буде надавати емоційну підтримку оточуючих і отримувати від них те ж саме. Тепер фахівці стверджують, що стрес несе в собі ряд потенційних соціальних вигод, незважаючи на те, що має також суттєві негативні наслідки для здоров’я.

Як зазначив професор Дэвил Алмейда, отримані його групою результати вказують на те, що якщо у людини стався поганий день, це ще не означає, що він повинен бути поганим повністю. Іноді, стверджує вчений, стрес може зв’язати людину з іншими людьми, що дуже важливо для соціалізації та загального людського досвіду. Стрес потенційно може стати фактором, який допоможе людині впоратися з низкою негативних ситуацій, оскільки змінює його сприйняття і поведінку.

«Вивчаючи результати поточного дослідження, ми зрозуміли, що багато наукових робіт перевірили лише те, наскільки корисною емоційна підтримка є для інших результатів щодо здоров’я, проте мало хто придивлявся до детермінанти соціальної підтримки. Тепер же ми вважаємо, що стрес може виступити в ролі посередника в подібних міжособистісних відносинах і спонукати людей до надання підтримки один одному», – впевнені автори даної наукової роботи.

Як з’ясувалося, учасники дослідження більш ніж в два рази частіше надавали оточуючим емоційну підтримку й отримували її на свою адресу саме в ті дні, коли перебували в стресі. Крім усього іншого, в учасників на 26% підвищився показник такої поведінки на наступний після стресу день. При цьому даний ефект трохи відрізняється в залежності від статі випробуваних. Виявилося, що жінки дещо частіше надавали емоційну підтримку оточуючим, ніж чоловіки.

Натхнення: dni24.com

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button