Людина

Як поліпшити здоров’я кишечника: наукові методи

Якщо не піклуватися про свій кишечник, ви можете отримати чимало проблем. Ви ж не хочете постійного здуття і болю? Тоді варто почати піклуватися про це травному органі вже зараз.

Кишечник тісно пов’язаний з усім організмом, тому його важливо підтримувати в оптимальній формі. Якщо у вас немає серйозних захворювань цього органу, у нас є кілька порад, як допомогти вашому кишечнику.

“Здоровий кишечник означає, що у вас сильніша імунна система, кращий настрій, ефективне травлення, вільне від дискомфорту, а також здоровий мозок і серце», — говорить Сабіна Хазан, доктор медицини, лікар-гастроентеролог з США. Мабуть, це найкраще пояснення того, чому важливо підтримувати кишечник в нормі — він нерозривно пов’язаний з іншими органами і його стан безпосередньо впливає і на них.

Як підтримувати здоров’я кишечника: наукові методи

Певні продукти і звички здорового способу життя можуть природним чином поліпшити здоров’я кишечника.

Їжте продукти, багаті клітковиною і пробіотиками

Дослідження показують, що клітковина не тільки знижує ризик метаболічних розладів, але і стимулює зростання різноманітних корисних бактерій в кишечнику. Солодка картопля, шпинат, буряк, морква і фенхель повні природної клітковини, що поліпшує здоров’я кишечника. Крім фруктів і овочів, цільні зерна також є відмінним джерелом клітковини.

Ферментовані продукти, такі як йогурт, кімчі, квашена капуста і чайний гриб, також можуть бути корисні для здоров’я кишечника завдяки наявності пробіотиків. Йогурт, зокрема, може допомогти заспокоїти шлунково-кишкові захворювання, такі як діарея, запальні захворювання кишечника і запори. Одне дослідження показало, що у людей, які регулярно їдять йогурт, в кишечнику більше корисних лактобактерій і менше ентеробактерій, пов’язаних із запаленням.

Часто тренуйтеся

Рух і фізична активність мають безліч плюсів для різних частин нашого тіла, включаючи мікробіом кишечника. Дослідження як на тваринах, так і на людях показали, що фізичні вправи сприяють збільшенню різноманітності здорових бактерій в кишечнику.

Кілька досліджень підкреслюють роль вправ і дієти в позитивному впливі на здоров’я кишечника, але в огляді 2019 року вчені повідомляли, що вправи можуть змінювати видовий склад кишкового мікробіому незалежно від дієти. Дослідники виявили, що більш тривалі тренування і високоінтенсивні аеробні тренування, зокрема, найбільше сприяли різноманітності й функціонуванню кишкових бактерій щодо загального самопочуття. Вони також помітили, що худі люди з більшою ймовірністю відчують користь для здоров’я кишечника від фізичних вправ, ніж люди з надмірною вагою або ожирінням.

Знизьте рівень стресу

Стрес не тільки психічний: подумайте про те, що ви відчуваєте, коли схвильовані або стурбовані. Експерти в області здоров’я кишечника часто посилаються на “зв’язок кишечника і мозку” і називають кишечник “другим мозком”. Хоча дослідники зізнаються, що не до кінця розуміють цей зв’язок, можна точно сказати, що психічне здоров’я і кишечник тісно пов’язані.

Дослідження показують, що тривога і депресія залежать від кишечника і навпаки — вони можуть збільшити ризик СРК (Синдром роздратованого кишечника), і люди з СРК частіше відчувають ці психічні розлади.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments