Технології

Майже чверть ліхтарів в містах стануть «розумними» вже до 2030 року

Згідно з останнім ринковим прогнозом Northeast Group, глобальні інвестиції у світлодіодне і інтелектуальне вуличне освітлення, а також в додаткові датчики, підключені до інфраструктури, в найближче десятиліття складуть в цілому $ 28,1 млрд. Міста роблять великі ставки на розумні вуличні ліхтарі, повідомляє Cities Today.

Фірма з аналізу ринку інтелектуальної інфраструктури Northeast Group у своєму звіті враховує і вплив коронавірусу на розвиток інтелектуальної системи освітлення в містах. За словами експертів, пандемія викличе деякі труднощі в секторі інтелектуального вуличного освітлення, зростання використання нових моделей фінансування і консолідація ринку неминучі в будь-якому випадку.

Зараз у світі налічується 326 млн вуличних ліхтарів. Очікується, що до кінця 2029 року їхня кількість вже перевищить 361 млн. У цілому, за прогнозами, світлодіодні й розумні вуличні ліхтарі складуть 73% і 23% від загальної кількості. На той час прагнення міської влади заощадити гроші й закласти основи для проєктів розумного міста, пов’язаних з мобільністю, громадською безпекою буде тільки рости.

На сьогодні чверть всіх вуличних ліхтарів у світі переобладнана на світлодіоди і підключено більше 10 млн розумних вуличних ліхтарів.

У звіті наголошується, що інвестиційні фонди інфраструктури, енергосервісні компанії і міські керуючі компанії відіграють все більш важливу роль у фінансуванні та реалізації проєктів інтелектуального вуличного освітлення. За прогнозами Northeast Group, ця тенденція буде посилюватися нестачею муніципального бюджету, викликаної економічними проблемами й через пандемію.

«Проблеми 2020 року посилили деякі з ключових тенденцій, які вже розвивалися на ринку інтелектуального вуличного освітлення, – пояснює Кріс Тесту, директор з досліджень в Northeast Group. – COVID-19 підкреслив важливість автоматизації для міст. Поетапний підхід до створення розумних міст, який починається з розумного вуличного освітлення – одна з ключових тенденцій, які стали більш помітними в минулому році ».

У шостому виданні Global Smart Street Lighting & Smart Cities: Market Forecast експерти відзначають, що великомасштабні ініціативи по інтелектуальному вуличному освітленню реалізуються майже у всіх регіонах світу.

У міру розвитку ринок постачальників інтелектуального вуличного освітлення залишається надзвичайно фрагментованим і «дозрілим для консолідації», впевнені в Northeast Group.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button