Технології

Microsoft досягла першої віхи в створенні надійного і практичного квантового комп’ютера

У Microsoft розробили новий спосіб представлення логічного кубіта за допомогою спеціального пристрою.

Фізики та комп’ютерні інженери давно працюють над створенням надійного і корисного квантового комп’ютера. Однак роботі заважає частота помилок.

Вони розробили новий спосіб представлення логічного кубіта за допомогою спеціального пристрою. Воно може індукувати фазу матерії, що характеризується нульовими модами Майорани. Це квазічастинки, що представляють особливий інтерес в області квантових обчислень. Вони названі на честь італійського фізика Етторе Майорани, який вперше теоретизував про них в 1937 році. Майорани унікальні тим, що поводяться як власні античастинки.

Вони вважають, що це перший крок до створення не тільки квантового комп’ютера, але і квантового суперкомп’ютера.

Також Microsoft заявила, що створила нову міру для вимірювання продуктивності квантового суперкомп’ютера: число надійних квантових операцій в секунду (reliable quantum operations per second, rQOPS). Ця цифра описує, скільки надійних операцій комп’ютер може виконати за одну секунду.

Вчені припускають, що для того, щоб машина кваліфікувалася як квантовий суперкомп’ютер, rQOPS повинен становити не менше мільйона. Вони відзначають, що такі машини можуть досягти мільярда rQOPS, що робить їх дійсно корисними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button