Відео

Вчені створили надлегке «пластикове» золото

Група дослідників зуміла отримати новий матеріал в лабораторних умовах, він виглядає в точності як золото, але володіє значно меншою масою. Про це повідомляє Science Alert.

На думку вчених, вони можуть знизити вагу матеріалу в 5-10 разів. На відміну від звичайного металу, в новому матеріалі кристали золота утримуються каркасом з білкових волокон і полімерного латексу, завдяки цьому таке золото володіє меншою густиною.

«Це золото володіє властивостями пластику», — сказав Рафаель Маззенга з Швейцарської вищої технічної школи Цюриха.
Для створення нового типу золота вчені змішали нанокристали золота, білкові волокна і полімерний латекс з водою і сіллю, щоб отримати гель. Потім воду замінили на алкоголь. При реакції з вуглекислим газом під високим тиском вийшов аерогель. Під впливом тепла аерогелю можна надати будь-яку форму.

На відео можна побачити, що новий матеріал поводитися як пластик, хоча на ділі це чисте 18-каратне золото. Творці бачать потенціал використання цього золота в хімії, електроніці і в розробці радіаційного захисту.

Водночас вчені вважають, що їх надлегке золото, швидше за все, не будуть використовувати при виготовленні ювелірних прикрас, оскільки люди звикли асоціювати вагу з якістю.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button