Земля

Діяльність предків людини викликала зменшення біорізноманіття ще мільйони років тому

Древні гомініди були найбільш імовірною причиною вимирань африканських великих хижаків

Більшість вчених вважають, що людина почала чинити негативний вплив на різноманітність видів відносно недавно. Проте нова робота, опублікована в журналі Ecology Letters, показує, що цей процес почався мільйони років тому. І запустив його не наш вид, Homo sapiens sapiens, а далекі предки сучасної людини.

«Вимирання видів, які ми відстежуємо по викопних скам’янілостях, зазвичай пояснюють кліматичними причинами. Але подібні зміни на Африканському континенті за останні кілька мільйонів років були дуже незначними, і зміна клімату явно не була головною причиною вимирань», — говорить Серен Фарбю з Гетеборзького університету, провідний автор дослідження. «Наша робота показує, що найбільш адекватне пояснення вимирань африканських хижаків — конкуренція за їжу з нашими предками», — додає співавтор статті Даніель Сильвестро.

Вимирання великих хижаків у Східній Африці почалися близько чотирьох мільйонів років тому. На думку дослідників, приблизно у цей час наші пращури почали використовувати тактику клептопаразитизму. Вони просто крали у хижаків щойно вбиту здобич. Подібне і зараз можна побачити в дикій природі: наприклад, леви часто крадуть свіжо вбитих жертв у гепардів.

Щоб вижити, багато африканських хижаки виробили стратегію по захисту своєї здобичі. Наприклад, леопарди закидають убитих тварин на дерево, а леви колективно охороняють свою жертву.

«Сьогодні людина впливає на навколишнє середовище набагато сильніше, ніж коли-небудь. Але це зовсім не означає, що раніше ми жили в повній гармонії з природою. Ми і наші предки навчилися монополізувати ресурси багато мільйонів років тому, але тільки тепер ми можемо це зрозуміти і змінити нашу поведінку <…>. Той, хто сильний, повинен бути добрим», — підсумовує Фарбю.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button