Земля

Вчені створили систему штучного фотосинтезу

Команда дослідників з Каліфорнійського університету створила гібридну систему з напівпровідникових нанодротів і бактерій, які імітують природний процес фотосинтезу. Вчені впевнені, що система може зробити переворот в хімічній і нафтовій індустріях, дозволяючи робити хімікати і паливо з відновлювальних ресурсів, а не витягувати їх із земних глибин.

25-04-15-foto-600x400-1

У процесі природного фотосинтезу вуглекислий газ завдяки використанню сонячної енергії відновлюється до біохімічних будівельних блоків, з яких згодом синтезується складна суміш молекулярних продуктів. Наступним кроком стає виробництво біомаси з утворених молекулярних сполук.

Читайте також: Голландська компанія Plant-e перетворює енергію живих рослин в електрику

Штучний фотосинтез являє собою подібний двофазовий процес. Нанопроводи вбирають у себе сонячну енергію і передають електрони в мікробні системи, де вуглекислий газ відновлюється і змішується з водою для виробництва різноманітних хімічних продуктів.

Головне завдання – десятивідсоткова конверсія сонячної енергії в біомасу. Тільки за такої умови штучний фотосинтез стане комерційно життєздатним.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button