Наука

Вчені: Тривалість життя людини залежить від внутрішнього відчуття часу

Фахівці з’ясували, що тривалість життя людини пов’язана з внутрішнім відчуттям часу. Приблизно так можна вирахувати, скільки проживе кожна людина окремо.


Минулі дослідження показали, що з віком змінюється відчуття плину часу. В молодості воно тягнеться повільно, а в більш дорослому віці швидше. Відчуття часу в основному залежить від ситуації, індивідуальних атрибутів, настрою, характеру сприйнятого завдання. Проте багато в чому дні “тягнуться” або “тікають” в залежності від тривалості людського життя, а також віку.

Згідно широко поширеній думці, суб’єктивна швидкість проходження часу збільшується з віком. При цьому емпіричні результати є суперечливими. Згідно однієї теорії, час прискорюється, коли люди стають старше. Таким чином, в десять років один рік становить десять відсотків життя, а от в сто років даний показник становить один відсоток. Таким чином, якщо людина буде існувати понад ста п’ятдесяти років, тоді час для неї буде проходити інакше.

Це з математичної точки зору має сенс. Але, на думку критиків, теорія пропорційно ігнорує роль новизни, уваги, емоцій, що немає значення, як довго живе людина. Більш важливо, що відчувають люди. Найактивніші роки життя людини (15-25 років) дуже насичені подіями. Внаслідок цього вони будуть сприйматися людьми, як більш тривалі. Про це говорить психолог Мартін Конвей. Разом з цим у 35 років “новизни” менше. Внаслідок цього даний період сприймається людьми, як більш короткий.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button