Земля

Вчені: через супервулкан планета знаходиться в серйозній небезпеці

Останнім часом часто чути від вчених, що планета в небезпеці. Вона виходить від Єллоустонського парку через його активність. Хоча небезпека може настати набагато раніше з іншого боку.


Небезпеку для планети раніше може спровокувати вулкан, який перебував на півдні Італії під містом Неаполь. Фахівці з Великобританії, Штатів та Італії виявили в даному вулкані джерело магми. Район, про який йдеться вище, був спокійним з 1980 року. Рідина, що потрапила в вулкан, викликала лише маленькі землетруси. Точне місце гарячих зон вчені змогли визначити за допомогою сейсмологічних технологій. Завдяки цим дослідженням у майбутньому, можливо, буде визначити приблизну виверження.

Один з дослідників району Лука Де Сієна зауважив, що саме під містом-портом Поццуолі в Неаполі і перебуває гаряча зона, яка поширюється на глибину близько чотирьох кілометрів. Вчені мають припущення, що саме цей район, можливо, є вершиною, яка заповнена магмою. По ходу роботи фахівці обґрунтували, чому в 1980 році не вийшла на поверхню магма. Причиною стала скеляста поверхня землі, вона має приблизно 1-2 км і саме завдяки їй магма не виходила на поверхню.

В жерлі вулкана зосереджений тиск, і він за роки збирався всередині. З цього можна зробити висновок, що він набагато небезпечніший, ніж думали вчені. Зі слів Лука Де Сієна небезпека вулкана загрожує густонаселеним районам Неаполя. При цьому небезпека вулкана тільки наростає. Також вчені не можуть прогнозувати, де саме відбудеться виверження.

Кнопка «Наверх»