Земля

Як вулкани стали каталізатором для зародження життя на Землі

Дослідники з MIT і Гарварду з’ясували, що сульфідні аніони, які утворилися при розчиненні вулканічної сірки у водоймах молодої Землі, безпосередньо посприяли появі перших форм життя.

Таємниця зародження життя займає уми багатьох вчених по всьому світу. І, хоча поки ця загадка залишається невирішеною, нове дослідження намагається сформувати картину того, які речовини наповнювали атмосферу молодої Землі в ті часи, коли на планеті тільки з’являлися перші форми життя — в надії, що це трохи відкриє завісу таємниці.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту і Гарварду зосереджені на молекулах, відомих як сульфідні аніони. Сірка є невід’ємним елементом життя, оскільки лежить в основі кількох критично важливих амінокислот. Термін «аніон» означає, що сульфідні молекули заряджені негативно. Вони утворюють такі речовини, як міднорудний мінеральний халькоцит або знаменитий пірит — «золото дурнів».

Приблизно 3, 9 мільярдів років тому вулкани, що вкривали планету, викидали в атмосферу величезну кількість діоксиду сірки. В результаті, речовина осіла і почала поступово розчинятися у водоймах, утворюючи сульфідні аніони. Вчені вважають, що вони і послужили потужним каталізатором, який прискорив перетворення простих пребіотичних молекул РНК — найважливіший будівельний блок органічного життя.

Сукрит Ранджан, один з авторів дослідження, зазначає, що раніше науці був невідомий рівень сульфідів у стародавніх водоймах — але тепер, коли ці дані з’явилися, вони докорінно змінюють уявлення про молоду Землю і повинні враховуватися при побудові моделей зародження життя.

Робота Ранджана збігається з іншою його працею, присвяченої вивченню екзопланет. Застосовуючи знання про хімічну структуру нашої планети на інші світи, учений сподівається краще зрозуміти умови, які призвели до виникнення життя в тій формі, як ми її знаємо. Але, ніби цього мало, хімік також сподівається застосувати матеріал своїх досліджень в… виноробстві. Дивно, але, за словами Сукрита, хімічний склад вина (мова йде, звичайно, про зміст двоокису сірки) в чомусь збігається з тим, що спостерігається у багатьох сучасних видах, що робить винне виробництво відмінною базою для практичних наукових спостережень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button