Інтернет

“Блокчейн – необхідний інструмент економіки довіри”

Аналітики Deloitte відзначили новий економічний тренд — формування «економіки довіри», в якій найбільше цінується репутація та онлайн-ідентичність. У той же час, зростання кількості кібератак знижує рівень довіри і збільшує ризики. У своєму звіті консалтингова компанія пояснює, чому в цих умовах саме блокчейн і смарт-контракти можуть стати найкращим рішенням.

В основі економіки довіри лежать транзакції між користувачами і їх результат. Репутація людини або компанії визначається коментарями, відгуками і рейтингом, який складений групою людей. Все менше значення відіграють кредитні скоринги, касирські чеки і інші традиційні інструменти, які гарантують довіру.

На передній план виходить цифрова ідентичність, до якої належать як медичні дані, так і фінансові історії, відомості про податки і професійний досвід, що зберігаються в інтернеті. І кращим інструментом для управління цифровою інформацією може стати саме блокчейн, який автори звіту називають «контролером економіки довіри».

Блокчейн дозволяє людям безпечно обмінюватися даними і ресурсами. Саме завдяки розподіленому реєстру з’явилася можливість укладати смарт-контракти. Deloitte пояснює, що з юридичної точки зору таку форму договору не можна вважати контрактом. Формально смарт-контракти — це модульні, повторювані скрипти, які використовують базу даних на основі блокчейна. Завдяки цьому всі умови контракту автоматично фіксуються в єдиному реєстрі, а сторони договору можуть відслідковувати будь-які зміни без участі і контролю з боку посередників.

Ще один сценарій застосування блокчейна — це зберігання даних і записів про покупку і продаж товарів, реєстрація народження та смерті, реєстрація власності, оформлення кредитів, запис правових постанов і навіть фіксація результатів виборів.

Не менш популярним в найближчі роки стане використання блокчейна для переміщення цифрових активів. При цьому послуги банків, бірж і платіжних систем не потрібні.

Блокчейн — це інтернет в 90-і, а фінансові операції на блокчейні — це аналог електронної пошти.

Саме фінансові операції стануть головною сферою застосування блокчейна, завдяки чому технологія стане популярною. Аналітики Deloitte порівнюють транзакції в розподіленому реєстрі з електронною поштою, а блокчейн — з інтернетом. Люди почнуть користуватися простим і доступним сервісом і поступово відкриють для себе більше можливостей нової технології.

У 90-ті на зорі інтернету компанії також не розуміли, чи варто вкладати у мережеві проекти, або краще почекати, поки явище саме себе зживе. У випадку з блокчейном, аналітики прогнозують, що через 18-24 місяці розподілений реєстр почнуть використовувати компанії по всьому світу — в першу чергу, для управління своєю репутацією в мережі.

Творець блокчейн-платформи Ethereum Віталік Бутерин передбачає, що вже через декілька років технологія за своїм масштабом і охопленням вийде на один рівень з платіжною системою Visa. У найближчі п’ять років кожен п’ятий центробанк впровадить блокчейн, а вже до 2021 року ринок зашифрованих реєстрів досягне $2,3 млрд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button