Здоров'я

Вчені виявили нову ознаку наближення інфаркту

Американські вчені визначили, що наявність в крові великої кількості пошкоджених ендотеліальних клітин є ознакою наближення інфаркту. У майбутньому подібний біомаркер планується застосовувати для ранньої діагностики процесів, що передують патологічному стану.

Ученые обнаружили новый признак приближающегося инфаркта

Група вчених з Медичного науково-дослідного інституту Скриппса (TSRI) провела аналіз 50 зразків крові, взятих у пацієнтів, доставлених в клініку з відчуттям болю і тяжкості в грудях. У всіх досліджених пробах фахівці виявили значну кількість відшарованих і пошкоджених ендотеліальних клітин.

Для підтвердження своєї гіпотези про те, що подібна зміна складу крові є ознакою наближення інфаркту, американські фахівці провели додаткові дослідження. Оскільки середній вік обстежених пацієнтів клініки склав 58,5 років, як контрольну групу було відібрано 44 добровольці до 50-ти та 10 – старше цього вікового рубежу. В результаті проведеного аналізу проб, узятих у всіх учасників дослідження, було виявлено, що в крові хворих рівень деформованих клітин в 4 рази вище, ніж у тих, чиє здоров’я в нормі.

Експерти прийшли до висновку, що за кілька тижнів до інфаркту клітини ендотелію починають відходити від стінок судин. Цей факт дав вченим привід припускати, що у майбутньому подібний біомаркер може застосовуватися як рання діагностика процесів, що передують патологічному стану порушення кровотоку в судинах.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button