Земля

Вчені виявили рослини на рекордній висоті

Вчені з Чеської академії наук виявили судинні рослини на рекордній висоті – 6150 метрів над рівнем моря. Рослини були знайдені на горі Shukule II в регіоні Ладакх в Індії.

106648e3d9ef51f9d9e29805a6db11d8

Під час підйому по південно-західному схилу дослідникам вдалося виявити шість видів подушечників на ділянці площею не більше футбольного поля.

За словами вчених, для судинних рослин така висота рекордна. Відомо, що мохи, які не відносяться до цієї групи, можуть рости набагато вище.

Знайдені біологами рослини пристосувалися до існування в умовах довгої суворої зими і нестачі води. Подушечники – невеликі рослини. Окрема рослина не більше монети за розміром. Існувати при низьких температурах їм допомагає наявність «антифризу», який містить велику кількість цукру. Листя цих рослин розташовані у вигляді розеток.

Коріння подушечників також короткі. Як вважають вчені, потепління клімату призводить до того, що рослини починають рости вище, ніж раніше. За словами дослідників, середня температура в цьому місці під час вегетаційного періоду підвищилася на 6 градусів Цельсія протягом останніх десяти років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button