Здоров'я

Вчені виростили сперму в лабораторії

Фахівцям французької лабораторії Kallistem, що знаходиться в Ліоні, вперше вдалося виростити сперматозоїди в лабораторних умовах. Прорив вчених може означати перспективи в лікуванні безплідних чоловіків. Якщо подальші випробування виявляться успішними, подібна технологія зможе допомогти десяткам тисяч чоловіків по всьому світу, які не можуть виробляти свою власну сперму.

6449fb5dd7be68bbd1776056dbf2839d

За словами вчених, клінічні випробування на людях будуть проведені протягом двох років. Компанія Kallistem сподівається лікувати 50000 пацієнтів кожен рік, отримуючи за цей час дохід у 2,6 мільярдів доларів.

[ads2] Новітня технологія полягає в тому, що фахівці зуміли перетворити основні клітини чоловічої фертильності, так звані сперматогени, у зрілі сперматозоїди в пробірках. Сперматогенез – процес, за допомогою якого основні репродуктивні клітини розвиваються в сперму – надзвичайно складне явище, і зазвичай займає близько 72 днів в організмі людини. Але деякі чоловіки страждають від необструктивної азооспермії, або аномального виробництва сперми, що робить їх безплідними.

Протягом 15 років вчені намагалися розробити процедуру, щоб отримати незрілі сперматогонії безплідних чоловіків, перетворити їх у зрілі сперматозоїди та використовувати ЕКО для зачаття дитини. Використання штучної сперми у мишей показало обнадійливі результати, і тепер фахівцям належить довести, що ця процедура є безпечною для людей.

Читайте також: 

В ході майбутніх випробувань вчені видалять зразок незрілих сперматогоній з яєчок людини за допомогою простої біопсії, трансформують генетичний матеріал в зрілі сперматозоїди, а потім використовують його традиційної процедури ЕКО. Якщо пацієнт поки що не готовий стати батьком дитини, його сперма може бути заморожена до тих пір, поки не настане слушний час, відзначають фахівці.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments