Людина

Вчені виявили 5 факторів, які скорочують тривалість життя

Самотність і втрата нюху були включені в список «прихованих убивць», які скорочують тривалість життя. Поганий сон, зламані кістки і проблеми при ходьбі також знаходяться в списку, складеному дослідниками з Чиказького університету. На думку експертів, ці фактори настільки ж важливі, як очевидні медичні показники, такі як вага, кров’яний тиск і здоров’я серця. Як це не дивно, навіть простий перелом руки в середньому віці може спричинити смерть через декілька років.

0dfa9bbb040a2b78414100aeeae1c5b6

Команда, в яку увійшли психологи, соціологи та лікарі, які спеціалізуються на догляді за літніми людьми, проаналізували велику кількість даних про здоров’я і звички 3000 чоловіків і жінок у віці від 57 до 85 років. Ці дані включали детальну інформацію про «стандартні» хвороби, таких як діабет, високий кров’яний тиск і ожиріння, а також інформацію про різні фактори, такі як самотність, легкість ходи та вираженість різних почуттів, у тому числі нюху.

Отримані дані показали, що в той час як ожиріння підвищувало ймовірність передчасної смерті на 6%, перелом кістки у віці після 45 років збільшував ризик смерті або дуже поганий стан здоров’я на 14%. Проблеми психічного здоров’я та порушення сну були пов’язані із збільшенням ризику смерті на 19%.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button