Людина

Виявлені рецептори, які впливають на реакцію мозку щодо вживаної їжі

Експерти з Нідерландів прийшли до висновку, що в людському мозку знаходиться ряд рецепторів, які відповідають за посилення почуття голоду або насичення.

8ea98ccda9d0b1609487ed4f18730d9b

Повідомляється, що результати клінічних випробувань були обговорені на 75 науковій сесії Американської діабетичної асоціації. Раніше вченими було доведено той факт, що реакція центрального відділу нервової системи людей, які мають ожиріння, на зображення продуктів харчування є більш сильною, ніж у худих чоловіків і жінок. Більше того, з’ясувалося, що сам процес вживання їжі викликає у оградних хлопців і дівчат менше задоволення, ніж у фізично здорових представників слабкої і сильної статі.

Для виявлення рецепторів, що впливають на почуття голоду і насичення, лікарі використовували функціональну магнітно-резонансну томографію. В ході здійснення дослідів експерти задіяли людей, що мають зайву вагу. Деякі з респондентів страждали діабетом 2 типу. Всім піддослідним вводився спеціальний препарат або плацебо. Виявилося, що мозок чоловіків і жінок може не тільки зменшувати тягу до їжі, але і збільшувати бажання поїсти.

На думку вчених, певні нервові закінчення, розташовані в центральному відділі нервової системи людини впливають на задоволення, отримане від прийому їжі.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»