Людина

Втрата подружжя призводить до розвитку цілого ряду хвороб

Смерть коханого чоловіка або дружини негативно впливає, насамперед, на роботу серцево-судинної системи, але і в цілому може стати найсильнішим ударом по здоров’ю. До такого висновку прийшли вчені.


Дослідниками були ретельно проаналізовані показники стану здоров’я 65 осіб у віці від 51 до 80 років, при цьому 32 учасника спостережень були вдівцями. У добровольців були враховані стать, вік, вага і загальне самопочуття.

Вчені виявили, що у людей, які пережили втрату коханої людини, – набагато вищий ризик появи проблем зі серцем, а також смерті незабаром після сімейної трагедії.

«Спостереження показали, що у вдівців варіабельність серцевого ритму опинилася на 47% нижче в порівнянні з людьми, які не стикалися з втратою партнера. Ризик смерті у тих, хто втратив подружжя, збільшувався на 41% протягом року після смерті», – встановили автори роботи.

За словами вчених, у людей які перенесли смерть близької людини, в організмі збільшувалася концентрація маркерів запалення – на 7% підвищувався показник цитокіну TNF-альфа і на 5% – інтерлейкіну 6 (IL-6). З даною обставиною медики пов’язують схильність овдовілих людей до судинних патологій.

«Найбільш поширена у вдівців ішемічна хвороба: серцевий м’яз при цьому перестає постачатися артеріальною кров’ю, що призводить до ураження міокарда», – зазначили експерти.

Крім того, вдівці стикалися з депресією – ймовірність її розвитку в таких обставинах зростала відразу на 20%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button