Здоров'я

У США жінку засудили до тюремного терміну за відмову від щеплення

Ребекка Бредоу живе в Детройті і одна виховує двох дітей; колишній чоловік допомагає грошима. У суді вона заявила, що готова нести юридичну відповідальність, але її переконання не дозволяють їй робити дев’ятирічному синові щеплення від кору та інших небезпечних захворювань. Минулого тижня суддя постановив, що хлопчик має бути вакцинований протягом тижня, а через тиждень матір засудили до позбавлення волі строком на сім днів — за відмову виконати постанову суду.


«Я краще буду за ґратами, ніж зроблю те, у що абсолютно не вірю, — заявила жінка журналістам — Вакцина може зашкодити моєму хлопчикові, і ось цього я дійсно боюся». Жінка додала, що вона не проти вакцин взагалі, але в своїй родині щеплень не допустить.

У США вакцинація дітей може бути обов’язковою або необов’язковою в залежності від законів штату. У штаті Мічиган, де живе Бредоу і її родина, можна відмовитися від вакцинації дітей з філософських, релігійних або медичних причин, але, так як Бредоу заявила про свої філософські упередження проти вакцин вже після того, як було винесено судове рішення, вона отримала термін не за відмову від щеплень, а за невиконання розпоряджень суду.

Рух за відмову від щеплень виник в США після публікації в одному з рецензованих медичних журналів статті фізіолога Ендрю Вейкфілда, в якій стверджувалося, що щеплення провокують розвиток аутизму у дітей. Після того, як висновки Вейкфілда кілька разів спростували колеги, його позбавили лікарської ліцензії, але страх перед вакцинами оселився в умах громадян, які через майже 20 років з публікації Вейкфілда відмовляються робити щеплення собі і дітям. Рух проти вакцин, особливо популярний серед малоосвічених та бідних груп населення США, — основна причина спалахів давно відомих інфекційних захворювань, таких як кір, краснуха і свинка.

Кнопка «Наверх»