Людина

Вчені виявили білок, який відключає біологічний годинник

Вчені з Університету Каліфорнії в США виявили, що білок під назвою PASD1 пов’язаний з раковими клітинами і є потужним гнобителем біологічних годин, що порушує щоденні ритми клітин по всьому організму.

fd482514f71e024fc7979aaed5393b17

Біологічний годинник у головному мозку, який пов’язаний з добовим циклом день-ніч, посилає сигнали, які синхронізують молекулярний годинник майже в кожній клітині і тканині організму. Порушення цих біологічних годин викликає різні проблеми зі здоров’ям, зокрема, діабет, хвороби серця і рак.

«В ході досліджень було виявлено, що збій циркадних ритмів у мишей провокує більш швидкий ріст ракових пухлин у мишей, – каже професор Кері Партч. – Дане відкриття являє собою ще один доказ того, що існує зв’язок між раком і порушенням циркадних ритмів».

Розуміння того, як білок PASD1 регулює циркадні годинники, може стати основою для розробки нових методів лікування раку, вважають фахівці. Було також встановлено, що блокування білка PASD1 за допомогою методів РНК-інтерференції дозволяє відновити біологічний годинник в клітинах. Знання про те, як регулюється біологічний годинник, можуть допомогти визначити точки, де медики можуть домішати фармакологічно з метою лікування розладів, при яких робота біологічних годин порушується.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button