Людина

Дослідження: Любов до себе нормалізує серцевий ритм і зміцнює імунну систему

Нове дослідження зарубіжних вчених показало, що любов до себе в короткі терміни нормалізує серцевий ритм і зміцнює імунну систему. Результати експерименту співробітників університетів Оксфорда і Ексетера опубліковані у виданні Clinical Psychological Science.

Вчені з університетів Оксфорда і Ексетера об’єднали свої зусилля для проведення нового дослідження за участю 135 студентів, метою якого було з’ясувати, як впливає на стан людини любов до себе. Для експерименту всіх респондентів поділили на п’ять груп. Дві з них стали контрольними, перша з яких дивилася відеоролики, що закликають любити себе, цінувати і насолоджуватися власною індивідуальністю, а друга, навпаки, переглядала кадри, що демонструють критичне ставлення людей до себе. Крім того, кожному учаснику дослідження давалася установка думати про приємні речі, або ж пригадати негативні моменти, за які має бути соромно.

Результати експерименту показали, що любов до себе позитивно впливає на загальний стан організму, нормалізує роботу серцевого ритму, трохи уповільнюючи його, а також зміцнює імунну систему. Крім того, вчені відзначили, що у представників групи, які переглядали мотивуючі ролики, значно знизилося потовиділення, що зазвичай є зовнішньою ознакою тривоги або стресу. Незважаючи на отримані результати, дослідники поки не знають, чи матиме така ж дія подібну терапію на пацієнтів з діагностованою депресією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button