Земля

Вчені виявили найменші загадкові бактерій

Група вчених виявила крихітні бактерій, об’єм яких складає всього 0,009 куб. мікронів. Розміри бактерій близькі до теоретично можливих мінімальних розмірів живого організму, повідомляє Berkeley National Laboratory. Близько 150 таких бактерій помістилися б всередині клітини бактерії Escherichia coli, а на кінчику людської волосини, якщо це було б можливо, розмістилися б 150 тис. цих мініатюрних організмів.

1-03-03-2015-500-486

Існування подібних бактерій протягом двох десятиліть ставилося під сумнів, однак завдяки сучасним технологіям зараз їх вдалося розгледіти.

[ads2] Виявлені вченими бактерії має ДНК, невелика кількість рибосом і волоски із зовнішнього боку клітки. Геном цих бактерій, як виявилося, містить близько мільйона пар основ. На думку фахівців, обмін речовин у даних бактерій обмежений, тому, ймовірно, вони залежать від інших бактерій, від яких вони отримують необхідні для життя ресурси.

«Ці бактерії залишаються загадкою. Вони присутні в багатьох середовищах, і можливо, відіграють важливу роль у мікробних співтовариствах і екосистемах. Однак ми поки ще до кінця не розуміємо, що ці мініатюрні бактерії роблять », – говорить один з авторів роботи Джилл Бенфілд з Berkeley Lab.

Читайте також: Бактерії людини запрограмовані на знищення її здоров’я в старості

Щоб «зловити» крихітні бактерії, учені профільтрували проби ґрунтових вод, взятих в містечку Райфл в Колорадо, через фільтри, які пропускають тільки об’єкти розміром менше 0,2 мікрона. Потім зразки піддали швидкому заморожуванню до мінус 272 градусів Цельсія в спеціальному портативному пристрої. Це дозволило в цілості транспортувати бактерії до лабораторії, де вони були досліджені з використанням електронного мікроскопа.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button