Наука

Вчені виявили новий «гормон стресу»

Вчені з Медичного центру Ірвінга при Колумбійському університеті провели дослідження, в ході якого виявили новий «гормон стресу». При запуску фізіологічної реакції основним гормоном, що викликає тривогу і відчуття небезпеки, був гормон кісток.

За словами експертів, основною причиною, що робить такий вплив на організм, заведено вважати адреналін, гормон надниркових залоз. Але експерти зробили висновок, що він впливає на реакцію організму в меншій мірі, ніж гормон кісток.

«Остеокальцин потрібен для нормального обміну речовин, покращує пам’ять і витривалість. Проте по цей час неясно, як одному гормону вдається взяти на себе такі різні функції і чому такий важливий гормон виробляють кістки, а не справжні ендокринні залози», – зазначають медики.

В рамках проведення експерименту мишей піддавали стресовим впливам і вимірювали рівень різних гормонів.

Виходячи з результатів, медики підтвердили, що гормон варто вважати повноцінним джерелом стресу. Він проявляється у відповідь на дії і викликає стрес-реакцію. Варто зауважити, що подібні «ситуації ризику» дозволяють організму скорегувати нервову систему, тим самим сприятливо позначитися на роботі мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button