Головна / Наука / Вчені виявили в Індонезії новий вид «комунікабельного» павука

Вчені виявили в Індонезії новий вид «комунікабельного» павука

Вчені під час досліджень на території Індонезії виявили новий вид «комунікабельного» павука, близького до представників Chikunia. Робота проводилася співробітниками Лондонського університету.

Мова йде про вид Chikunia nigra, який відрізняється від родичів соціальними навичками. Автори роботи відзначають, що членистоноге має тісний зв’язок з іншим представником Chikunia. На відміну від переважної кількості трохи агресивних і схильних до канібалізму родичів, два види Chikunia охоче живуть разом у великих колоніях. Фахівці підкреслюють, що дві колонії змішаних видів у природі можна виявити вкрай рідко. Унікально і те, що обидва види членистоногих годують своїх дитинчат, не виключається турбота про чуже потомство.

Вчені вважають, що завдяки гармонійному способу життя і відносно нешкідливому відношенню до людей зазначені павуки згодом можуть послужити в ролі контролерів шкідників. Харчуються Chikunia nigra переважно білою мухою, що завдає значної шкоди посівам, тому з їх допомогою можна спробувати захистити сільське господарство, скоротивши використання хімічних речовин і пестицидів.