Головна / Людина / Вчені встановили, чому люди іншої раси здаються на одне обличчя

Вчені встановили, чому люди іншої раси здаються на одне обличчя

Науковці провели дослідження, намагаючись з’ясувати, чому люди іншої раси здаються на одне обличчя. Як виявилося, така особливість є наслідком роботи мозку.

Існує думка, що люди, які належать до певної раси, не можуть розрізняти риси представників інших рас, і їм вони здаються на одне обличчя. Це може здатися неполіткоректним і навіть образливим, але є фактом і фізіологічною особливістю кожної людини. Фахівці з США змогли це довести, провівши експеримент за участю добровольців, в якому взяло участь 17 осіб європеоїдної раси. Їм демонстрували поперемінно представників африканських народів і одноплемінників, аналізуючи роботу мозку і його реакцію при оцінці зовнішності інших людей.

Дослідження дозволило встановити механізм роботи мозку при оцінці зовнішності людини. В першу чергу зоровий відділ фіксує особливості, характерні власної раси, і якщо такі відсутні, він не фокусується на незнайомих рисах. Це пов’язано зі спадковими біологічними процесами, які відбуваються механічно, і люди не можуть на них вплинути.