Наука

Вчені встановили фактори, що впливають на працездатність мозку у літніх людей

Японські вчені провели дослідження впливу ряду факторів на збереження активності мозку у літніх людей. В результаті вдалося встановити три причини, які суттєво впливають на розумові здібності людей.

У дослідженні брали участь 855 осіб похилого віку. Їм видали спеціальні браслети, які респонденти мали цілодобово. За допомогою датчиків вчені заміряли, скільки людина спить, яку відстань проходить в день, скільки спілкується, а також фізіологічні дані: температуру тіла, пульс, тиск і т. д.

Виявилося, що на показник мозкової активності в основному впливають три фактори: тривалість сну, кількість фізичних навантажень і час соціального зв’язку. Для нормальної роботи головного мозку необхідно спати приблизно сім годин на добу. При цьому в разі збільшення або зменшення цього показника, мозкова активність змінювалася в гіршу сторону.

Такий же результат показали й інші фактори. Важливо дотримувати баланс. Для соціального зв’язку він становить приблизно 80-320 хвилин спілкування. Для ходьби — від 4,5 до 7 тисяч кроків на день. У такому разі вдасться зберегти молодість мозку максимально довго.

Кнопка «Наверх»