Здоров'я

Гострі і хронічні бронхіти

Бронхіт – це запалення слизової оболонки бронхів. Найбільш часто зустрічається захворювання органів дихання.

509ec38b7e06d57a54c8ada68616ffab

Бронхіти, синусити, гайморити та інші захворювання органів дихання. Кожен хоча б раз у житті стикався з тим чи іншим з цих захворювань і всім мамам час від часу доводиться лікувати свого малюка, адже, мабуть, жодне дитинство не обходиться без цих тимчасових неприємностей.

Звичайно, при перших ознаках того чи іншого захворювання, потрібно відразу ж звертатися до лікаря, який огляне дитину і призначить у відповідності з поставленим діагнозом правильне лікування. Ні в якому разі не рекомендуємо займатися самолікуванням (особливо коли мова йде про дітей), оскільки запущена хвороба може призвести до серйозних ускладнень. Тому лікуватися треба під контролем лікаря і спостерігатися у спеціаліста аж до повного одужання. А щоб підкреслити серйозність цих для багатьох «несерйозних» хвороб коротко охарактеризуємо основні захворювання органів дихання.

Гострий бронхіт

Основними причинами розвитку гострого бронхіту у дітей є різні віруси, хвороботворні бактерії, мікроорганізми, а також різні алергени. Відбувається це наступним чином: при диханні в бронхи потрапляє, наприклад, якась з численних бактерій, що викликає запалення слизової оболонки бронхів. Тут дуже важливо, «прослухати» бронхи і розпізнати хрипи, що лікар робить за допомогою стетоскопа. Однак навести на думку, що в дитини бронхіт можуть такі характерні для даного захворювання симптоми:

  • утруднене дихання, що супроводжується свистом і хрипами;
  • кашель (спочатку захворювання сухий, через кілька днів він стає вологим, виділяється багато жовтуватого мокротиння;
  • висока температура, яка може триматися до 5 днів;
  • головний біль, слабкість, млявість.

Основне ускладнення, яке може викликати гострий бронхіт, якщо процес затягнеться – пневмонія. Не виключено також, що недолікований бронхіт стане причиною розвитку бронхіальної астми. Про ті чи інші ускладнення може свідчити погіршення стану дитини.

Хронічний бронхіт

Симптоми в основному збігаються з симптомами гострого бронхіту, з тією різницею, що при хронічній формі захворювання температура тіла звичайно не підвищується. Основна ознака захворювання – жорстке дихання і розсіяні хрипи. Хронічний бронхіт нерідко супроводжують серйозні ускладнення, так, внаслідок тривалого кашлю можуть руйнуватися часточки легень (альвеол), а це в свою чергу призведе до розвитку емфіземи легень.

Інше небезпечне ускладнення – порушення роботи серця, оскільки при даному захворюванні правому шлуночку доводиться посилено працювати, щоб подолати підвищений тиск в малому колі кровообігу. Цей стан отримав назву «легеневе серце».

Щоб не «доводити» організм, треба починати своєчасне лікування – яким буде його тактика повинен визначити фахівець.

Синусити

Це група захворювань, яку об’єднує загальна проблема – запалюються гайморові пазухи. Всього у людини чотири пари придаткових пазух носа: гайморові, лобні, основні і гратчасті. В залежності від того, де саме розвивається запалення, говорять про ту чи іншу форму захворювання.

Найбільш часто серед синуситів зустрічається гайморит – запалення гайморових пазух. Запалення лобових пазух називається фронтитом; клиновидних – сфеноідитом; гратчастих – етмоідитом. Коли запалення носить обширний характер (запалюються дві і більше пар пазух), то говорять про полісинусит.

Захворювання розвивається внаслідок проникнення в пазухи хвороботворних мікробів, яким організм внаслідок ослабленого імунітету, переохолодження або алергії не може дати відсіч.

Фахівці стверджують, що найчастіше причиною синуситів стає запущена нежить, ГРВІ, грип, кір тощо Близько 20% всіх синуситів з’являється через викривлення носової перегородки. І ще одна причина синуситів – захворювання коренів чотирьох задніх верхніх зубів або хворі на аденоїди.

Хронічна форма синуситів

Знову-таки при відсутності якісного лікування хвороба перейде в хронічну стадію. Однак на перших порах ситуація буде виглядати таким чином ніби хвороба відступає. Ніс тепер не буде закладений постійно (зазвичай цей стан з’являється тільки в положенні лежачи), а головний біль відступить, залишаючи після себе характерне відчуття тяжкості. Основними ознаками того, що синусит перейшов у хронічну стадію, є скарги хворого на біль при ковтанні, сухість, першіння в горлі.

Крім того, що стан при хронічному синуситі неприємний сам по собі, він також може викликати серйозні ускладнення серця, нирок, легенів і печінки.

Лікування захворювань органів дихання

Ще раз підкреслимо: не займайтеся самолікуванням, довіртеся лікарові (педіатру, отоларингологу). Всі ці захворювання сьогодні досить ефективно лікуються, але тактика лікування в кожному випадку повинна мати індивідуальний підхід та враховувати вік хворого. У багатьох випадках лікарі воліють обходитися без застосування антибіотиків, а в деяких без них не обійтися. На сьогоднішній день, непогано себе зарекомендували деякі рослинні препарати, наприклад, ГелоМіртол. ГелоМіртол німецький рослинний препарат для лікування бронхітів і синуситів з унікальним ефектом інгаляції зсередини. А ось народні методи повинні тут мати другорядне значення, але ніяк не бути основний (і тим більше єдиною) стратегією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button