Людина

Вчені розповіли, що пропуск сніданку не шкодить здоров’ю

Багато дієтологів вважають, що сніданок є найважливішим прийомом їжі за день, граючи вирішальну роль в боротьбі з ожирінням. Лікарі стверджують, що люди повинні вживати невелику кількість їжі через регулярні проміжки часу, щоб уникнути стрибків рівня цукру в крові, подальшого переїдання і збільшення ваги. Але вчені з Королівського коледжу в Лондоні вважають дані рекомендації необґрунтованими міфами, стверджуючи, що пропуск сніданку може бути корисним для здоров’я.

Вчені розповіли, що пропуск сніданку не шкодить здоров'ю

Для багатьох людей перебування без їжі протягом декількох годин здається дивним, але реальність така, що в нічний час ми 10-12 годин обходимося без їжі, не відчуваючи при цьому ніяких проблем. Крім того, тривалий пост є принципом багатьох релігій. Тим не менш, 30% європейців і американців регулярно ігнорують сніданок, і фахівці впевнені, що ці люди зовсім не ризикують своїм здоров’ям. В країнах Південної Європи спостерігаються найвищі показники пропуску першого прийому їжі за день, і багато людей часто всього лише випивають філіжанку еспрессо на автобусній зупинці. Незважаючи на цю «ризиковану поведінку», ці люди, як правило, бувають набагато здоровіше тих, хто регулярно вживає сніданок.

Попередні дослідження показали, що люди, які регулярно пропускали сніданок, частіше страждали ожирінням, мали більш високі рівні цукру в крові і, швидше за все, об’їдалися в той же день. Але проблема даних досліджень полягала в тому, що вони не показували, як пропуск сніданку може призвести до ожиріння. Крім того, в даних випробуваннях не враховувалися шкідливі звички людей, що пропускають сніданок. Так, ці люди рідше мали гарну освіту, вживали менше клітковини, часто курили і уникали занять спортом. Все це й могло привести до розвитку ожиріння і поганого стану здоров’я, незалежно від сніданку.

Щоб уникнути упередженості, в нових шести дослідженнях були враховані всі можливі фактори, і вчені не виявили жодних доказів того, що пропуск сніданку викликає збільшення ваги або метаболічні порушення, такі як діабет 2 типу. Більше того, у чотирьох з шести досліджень учасники, які пропускали сніданок, їли менше і схудли, всупереч очікуванням. Фахівці відзначають, що в той час як деякі люди гостро потребують сніданку, інші можуть легко без нього обходитися. На це впливають як культурні, так і генетичні фактори, до яких відносяться біологічні ритми.

Триразове харчування було започатковано у вікторіанську епоху, в той час як наші ранні предки мали тільки один головний прийом їжі в день, тому що в інший час вони були зайняті полюванням. Стародавні греки, перси, римляни і ранні євреї їли лише раз на день – як правило, у вечірній час, щоб відсвяткувати закінчення роботи. Звичка їсти два рази на день була нормою в Європі аж до 19 століття, навіть серед вищого суспільства, і лише недавно піддалася змінам.

Читайте також: 

Збільшення періодів голодування шляхом виключення деяких прийомів їжі може бути корисніше для людини, навіть якщо вона споживає однакову кількість калорій в день. Так, в одному з досліджень добровольці отримували однакову кількість їжі і калорій протягом восьми тижнів. Одні учасники повинні були харчуватися три рази в день, в той час як інші – два або один раз в день. Потім після перерви добровольці помінялися місцями. Протягом шести місяців дослідження вага кожного добровольця залишалася колишньою. Також не було виявлено жодних істотних відмінностей у частоті серцевих скорочень, температури тіла і більшості показників аналізів крові.

Так чому ж ми вважаємо, що сніданок так важливий? Експерти вважають, що тут має місце тиск компаній, що виробляють зернові пластівці для сніданку. Вчені стверджують, що харчування один раз на день призводить до більшого почуття голоду, але при цьому зменшує рівні гормону стресу кортизолу і спалює значну кількість жиру в організмі. Таким чином, немає ніяких доказів того, що пропуск двох прийомів їжі в день може завдати шкоди здоров’ю. Останні дослідження показують, що наші кишкові бактерії зазнають серйозні зміни під час голодування. Ці зміни запускають процес очищення кишечника, покращують нашу імунну захист, а також знижують ризик розвитку ожиріння та діабету. Так, дієта 5:2, коли людина голодує протягом двох днів, допомагає ефективно втрачати вагу і поліпшити профіль крові, зокрема, рівні цукру та холестерину в крові.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button