Авто

Імовірність спалаху електромобіля виявилася в 60 разів нижчою, ніж автомобіля з ДВЗ

Страхова компанія AutoinsuranceEZ використала статистику американських організацій, які відповідають за безпеку дорожнього руху, щоб розвінчати міф про високий ризик займання електромобіля. Пожежі за участю останніх привертають багато уваги через новизну цього типу транспортних засобів, але насправді трапляються не так часто, повідомляють elektrovesti.net.

Image by Peter H from Pixabay

На сто тисяч проданих електромобілів зазвичай припадає трохи більше 25,1 випадки їх спалаху. У випадку з автомобілями, оснащеними ДВЗ, цей показник майже в 60 разів вищий — понад півтори тисячі інцидентів на сотню тисяч проданих екземплярів. Найгірші справи з пожежною безпекою у гібридів, якраз вони спалахують у два з лишком рази частіше за машини з одним лише ДВЗ — близько 3,5 тисяч інцидентів на сотню тисяч проданих екземплярів.

Безумовно, специфіка горіння літієвих акумуляторів робить їх набагато складнішим об’єктом для роботи пожежних служб. Батарея електромобіля може спалахнути як у результаті дефекту, що виник з вини виробника, так і в результаті перегріву, або через механічне пошкодження корпусу. Якщо врахувати, що блок батарей у сучасних електромобілів прийнято розташовувати в районі днища, то контакт із перешкодою на дорожньому полотні під час руху з великою швидкістю не обіцяє нічого доброго.

Боротьба з горінням тягових батарей також вимагає від учасників процесу спеціальних навичок. Компанія Tesla у своїх рекомендаціях для рятувальних служб вказує, що гасити літієві батареї необхідно з використанням великих об’ємів води, а контролювати температуру акумуляторів слід протягом доби як мінімум. Залишки тягової батареї після пожежі необхідно зберігати на відстані не менше 15 метрів від найближчих об’єктів, здатних підтримувати горіння. Зниження вмісту марганцю та нікелю робить літієві акумулятори безпечнішими, але платити за це доводиться зниженням щільності зберігання заряду та швидкості зарядки. Підвищення пожежної безпеки батарей є для їх розробників одним із головних завдань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button