Здоров'я

Яка користь від ходіння в басейн?

Плавання – чудовий вид спорту, який допоможе вам скинути вагу і придбати спортивну статуру. Правда, тут важливо навчитися правильно займатися плаванням, щоб досягти бажаних результатів.

5 порад для початківців

Якщо раніше ви ніколи не займалися плаванням (не рахуючи купання у водоймах), то вам бажано звернутися до тренера, який на перших порах проінструктує вас, вкаже на ваші помилки і дасть цінні рекомендації.

 

Кожному новачку, який збирається відвідувати басейн, слід взяти на озброєння ці 5 нескладних порад:

 • Вчіться правильно дихати. Мабуть, це найбільш основна проблема для всіх початківців плавців. Якщо ви будете дихати неправильно, то витратите багато сил і енергії, а ритм серця буде різко зростати. Під час плавання важливо зберігати спокій. Вдихати потрібно над водою, а видихати під водою. При цьому часу на видих відводиться в 2 рази більше, ніж на вдих.
 • Завжди тримайте тіло в горизонтальному положенні, інакше ви створите собі перешкоду під час руху у воді, що забере у вас сили.
 • Завжди перед тренуванням проводьте розминку. Підійдуть прості розігріваючі вправи для м’язів і зв’язок, які беруть активну участь під час плавання.
 • Постійно міняйте ритм, так ви отримаєте максимальну користь від тренування.
 • Незадовго до тренування зробіть невеликий перекус, наприклад, який-небудь фрукт або злаковий продукт. Врахуйте, що перекус повинен бути легким. Вкрай важливо не допустити тяжкості в шлунку.

 

Якщо ви хочете схуднути

Плавання – чудове фізичне навантаження, особливо для тих, хто хоче скинути зайву вагу. Всього за 30 хвилин активного тренування ви зможете спалити до 400 ккал! Плавання прискорює обмін речовин на 40-50%, що дозволяє вам спалювати калорії швидше, ніж при бігу підтюпцем.

Читайте також: 

 Для того щоб досягти бажаних результатів, при відвідуванні басейну слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Регулярність тренувань – основне правило для тих, хто хоче скинути вагу. Бажано займатися плаванням 3-4 рази в тиждень.
 • Тривалість тренування повинна складати не менше 45 хвилин. При цьому 30 хвилин з цього часу ви повинні плисти, а не просто перебувати у воді.
 • Проводите заняття з тренером. Спеціаліст розробить для вас спеціальний комплекс вправ, який дозволить вам в короткі терміни добитися бажаних результатів. Принаймні, спробуйте позайматися з тренером перші кілька занять для засвоєння основних технік плавання.
 • Правильно вибирайте інтенсивність тренування, щоб ви могли плавати протягом всього тренування. При цьому намагайтеся поступово збільшувати навантаження.

 

Інтервальні тренування для тих, хто добре плаває і має відмінну фізичну підготовку

Отже, якщо ви плаваєте добре і можете похвалитися витривалістю, то вам слід спробувати методику інтервальних тренувань. Ось як вона виглядає:

 • Перед початком тренування робимо розминку і трохи плаваємо різними стилями.
 • Після розминки приступаємо до інтервального тренування. Протягом 20-30 секунд плаваємо в повну силу (на рівні 90-95% від максимуму) батерфляєм або вільним стилем, після чого 15-30 секунд пливемо брасом в розслаблюючому темпі. Повторюємо пройдений цикл від 7 до 10 разів.
 • Якщо на 5-7 циклі ви вже «видихалися», значить, ви все зробили правильно. Якщо сили вас покинули раніше, значить, є сенс знизити навантаження, наприклад, збільшити час відпочинку на 5-7 секунд або скоротити число циклів. Якщо ж до 7 циклу у вас все ще залишаються сили, то ви можете збільшувати навантаження.
 • Інтервальні тренування слід проводити не частіше 2-3 разів у тиждень. Відпочинок між такими заняттями повинен становити не менше 2 днів.
 • Після 3-4 тижнів інтервальних тренувань потрібно зробити перерву на 1,5-2 місяці, повернувшись до звичайних тренувань з плавання. Через цей час можна знову повернутися до інтервальним тренуванням.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button