Здоров'я

Як добре висипатися: Вправи проти безсоння

Як довго ви засинаєте? Статистика стверджує, що норма – це 7 хвилин. Довго крутитеся в ліжку? Це повноцінний недуг, який має своє ім’я – безсоння. Воно відчутно позначається на здоров’ї та самопочутті. Ви втрачаєте час. Ранок сприймається вами, як локальний катаклізм. Весь день переслідують млявість і втома. Як увійти в режим? На виручку прийде цигун перед сном! Спочатку трохи теорії.

Причини безсоння

Ворога потрібно знати в обличчя! Щоб висипатися, слід уникати:

  • порушення режиму;
  • прийому психотропних препаратів, а також кави, алкоголю і міцного чаю безпосередньо перед сном;
  • переїдання ввечері, особливо це стосується важких продуктів;
  • розумової та фізичної перевтоми;
  • психологічних порушень;
  • читання, куріння та ігор в пізні години.

Це основні причини, по яким важко заснути вночі. З коренем проблеми ми розібралися, але що робити далі? Можна, звичайно, прийняти снодійне, але я не раджу робити це. Страшно навіть дивитися на список побічних ефектів. Краще зайнятися заспокійливою гімнастикою. Приємно і корисно.

Вправи перед сном

1. Встаньте і покладіть ноги на ширині плечей. Спина пряма, коліна трохи зігнуті. Трохи висуньте таз вперед. Перенесіть всю масу тіла на ноги, щоб в плечах відчувалася легкість. Підніміть руки на рівень стегон і схрестіть долоні. Не повинно бути ніякої напруги!

Глибоко вдихніть, видихніть. Потім плавно піднімайте руки вгору, зігнувши лікті. Плечі практично не приймають участі в русі. Зап’ястя досягли рівня обличчя? Роз’єднайте їх і розгорніть долоні, щоб вони були спрямовані до обличчя. Продовжуйте піднімати. Руки повинні залишатися в зоні видимості. Голова нерухома! Зупиніться, коли дійдете до «краю».

Вдихніть. Злегка зведіть ноги, щоб вони прийняли більш природне положення. Встаньте навшпиньки і стійте в такій позі так довго, як зможете. Змогли протриматися 10 секунд? Відмінний результат! Видихніть і знову торкніться підлоги п’ятами. Плавно поверніться у вихідне положення: зігніть коліна, опустіть зап’ястя і схрестіть їх.

2. Освоїли першу вправу?

Переходьте до другої. Можна назвати її доповненою версією. Після стійки навшпиньки опустіться і заведіть долоні за голову. Розташуйте пальці на шиї, з’єднавши їх в замок. Постарайтеся відвести лікті назад якомога далі. Зробіть вдих. Відчуваєте, як розтягуються м’язи?

На видиху перемістіть вказівні і середні пальці на скроні. Великі з’єднайте з мізинцями і безіменними. Знову вдихніть. М’яко по колу масажуйте скроні. Глибоко дихайте. «Робочими» пальцями намацайте поглиблення біля зовнішніх куточків очей. Повторіть процедуру. Завершіть вправу.

3. Початкове положення – сидячи.

Вдихаючи повітря, почніть піднімати плечі. На видиху – опускайте. Тепер уявіть, що ваше тіло – маятник. Рухайте всім корпусом, здійснюючи кругові рухи. Поширена помилка серед новачків – зайва робота шиєю і головою. Дозвольте їм рухатися разом з хребтом, а не залишатися прямими. Складіть долоні човником і пройдіться «колами» по верхній половині підошви.

Закінчити вправи пропоную дихальної практикою цигун для поліпшення сну – відео.

Комплекс розслабляє нервову систему і тіло, допомагаючи швидше поринути у царство Морфея. Немає ніяких різких рухів, тому можете не боятися припливу бадьорості.

Самомасаж

Масажну практику цигун перед сном від безсоння поєднують з вправами або проводять окремо. Техніку нерідко використовують прямо в ліжку. Перед кожним етапом енергійно розтирайте долоні. Вони повинні стати теплими. Кожен рух в одному напрямку повторюють 30 разів, якщо не зазначено іншого.

1. Першим ділом займемося обличчям.

Уявіть, ніби ви змиваєте щось зі шкіри зверху вниз. Повторіть 5 разів. Тепер середнім і вказівним пальцями торкніться області між брів і робіть «кола». Поміняйте руки і повторіть. Помасажуйте скроні вперед і назад.

2. Перейдемо до вух.

Великим і вказівним пальцями обхопіть стінку вушної раковини. М’яко розтирайте уздовж зовнішньої дуги спочатку зверху вниз, потім навпаки. Тепер попрацюйте над мочками.

3. Продовжуємо шлях вниз.

Розслабляємо шию. Спочатку займемося точками трохи позаду вушних мочок. Вказівними пальцями масажуйте по колу в обидві сторони по черзі. Плавно перейдіть до м’язів плечей біля шиї. Їх слід розім’яти. Не намагайтеся вкласти всю силу, досить середнього натиску.

4. Наступна «станція» – живіт.

Доведеться лягти і злегка зігнути ноги. Масажуйте живіт круговими рухами. Правою долонею за годинниковою стрілкою, а лівою – проти.

5. Остання частина – масаж стоп.

Бажано спочатку прийняти ванну або хоча б пропарити ноги. Це саме по собі розслабить і підготує до сну. Покращиться кровообіг. Початкове положення – сидячи. Розтирайте підошви. Робиться це «діагонально»: лівою рукою працюють над правою стопою і навпаки.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button