Земля

Вчені з’ясували, що сталося з лісами після вимирання динозаврів

Основною причиною масового вимирання динозаврів близько 66 млн років тому було падіння метеорита. Але точні механізми, які зв’язали падіння метеорита з вимиранням, залишаються неясними. Вчені з Університету Макгілла провели дослідження і опублікували свої результати.

Щоб зрозуміти, як масове вимирання і пов’язані з ним зміни клімату вплинули на конкретні екосистеми, команда вчених Макгілла проаналізувала мікроскопічні залишки рослин того періоду, знайдені у відкладеннях річок на півдні Саскачевану.

Виявилося, в цій області рослинні угруповання та екосистеми змінилися. Кількість водних рослин зменшилася, число наземних рослин, включаючи такі дерева, як берези і в’язи, навпаки, зросла. Дослідники припускають, що це зростання відбулося через зникнення великих динозаврів, що харчуються рослинами. Крім того, вчені виявили зміни в характері дощових опадів під час вимирання – вони були відносно незначними й нетривалими.

«Багато вчених передбачали, що при глобальному потеплінні зміни в кількості опадів сильно вплинуть на людей і екосистеми – пояснює Пітер Дуглас, старший автор дослідження. – В інші періоди серйозних кліматичних змін в історії Землі ми якраз знаходимо докази таких змін. Відсутність такого сигналу під час недавнього масового вимирання дуже інтригує ».

Дуглас додає: «Дивно, але вчені знають більше про те, що відбувалося в океанах в кінці крейдяного періоду вимирання, ніж на суші. Прояснивши екологічні зміни цього періоду, ми звузили коло факторів, які привели до зникнення динозаврів. Це дослідження також є важливим аналогом екологічних змін, які викликає діяльність людини, і дозволить краще прогнозувати ймовірність і деталі майбутнього масового вимирання ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button