Земля

Вчені з США знайшли сліди атомного вибуху біля Хіросіми

Американські дослідники виявили сліди ядерного вибуху в околицях Хіросіми. Вони виявили мініатюрні фрагменти скла зі слідами уламків зруйнованих будівель і пилу.

Міліметрові скляні сфери знайшли на пляжі Мотоуджина, який знаходиться в декількох кілометрах від сумно звісного міста Японії. Зібравши понад 10 000 зразків, експерти відправили їх на подальше вивчення в Університет Каліфорнії.

У результаті дослідження вчені виявили кристали, здатні формуватися при температурі до 2000 градусів. Знахідка становить 2,5% всього піску в діаметрі 11 кілометрів від вибуху. Його масу експерти оцінили в 3000 тонни. Частинки могли з’явитися після атомного вибуху, тому як аналіз ґрунту проводили вже через деякий час.

Бомбардування Хіросіми сталася 6 серпня 1945 року згідно з ультиматумом Потсдамської декларації і небажанням Токіо виконати його пункти. Близько восьмої ранку американці скинули атомну бомбу, яка вибухнула в 600 метрах над поверхнею. В результаті загинули 70 000 чоловік, ще 60 тисяч померли від поранень і променевого захворювання.

Кнопка «Наверх»