Земля

Американські вчені запропонували заселити Сибір мамонтами

Американські вчені з університету Гарварда запропонували заселити територію Сибіру мамонтами. При достатньому фінансуванні дослідів древні тварини зможуть ходити в околицях Томська, Новосибірська та Красноярська до 2026 року.

В ході експерименту генетиками була розроблена технологія CRISPR-Cas9, яка дозволить впровадити ген із залишків мамонта азіатському слону. Як вважають вчені, поява стародавніх тварин дозволить вирішити екологічну проблему на півночі планети. У разі вдалого завершення експерименту, тварини заповнять екологічний баланс у тундрі і тайзі і середовище існування фауни пересунеться на північ, як це і було мільйони років тому.

Після дослідів зникаючі азіатські слони зможуть проживати не тільки в Сибіру, але і в Північній Америці. За словами керівника наукової групи Джорджа Черча, головною метою вчених є не відродження мамонтів, а порятунок від вимирання азіатських гігантів. При цьому генетик сумнівається, що тварини зможуть вижити в північній частині Сибіру, а ось клімат півдня регіону може підійти ссавцям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button