Земля

Археологи виявили череп з інкрустованими мінералами зубами

Нещодавно археологи виявили скелет жінки, яка належить до вищого суспільства і жила 1600 років тому. Цікаво, що череп був навмисне деформований, а зуби інкрустовані мінеральним камінням. Знахідку виявили поруч з древніми мексиканськими руїнами Теотіуакан.

3379899e10cea878e46cc2f13b79b90b

Жінці було від 35 до 40 років, коли вона померла, і вона була похована в оточенні 19-ти глечиків з підношеннями. Її череп був витягнутим – метод “стиснення черепа” широко практикувався в південній частині Мезоамерики, а не в Центральному регіоні, де вона була знайдена.

Ще однією відмінною особливістю, яка доводить, що ця жінка була “іноземкою” в Теотіуакані – два круглих пірити, якими були інкрустовані її верхні передні зуби – техніка, яка використовується в областях проживання Майя в Південній Мексиці і Центральній Америці. Жінка також носила протез нижніх зубів, зроблений із зеленого каменю, відомого як серпентин.

Загадкове доіспанське місто Теотіуакан, розташоване близько 50 кілометрів (30 миль) на північ від Мехіко, процвітало між першим і восьмим століттями, після чого цивілізації, які його населяли зникли. Дві величні піраміди Сонця і Місяця є до наших часів основними туристичними пам’ятками цього місця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button