Людина

Вчені з’ясували, чому ви завжди і скрізь спізнюємося

Будь-яка людина може іноді спізнюватися на роботу або на зустрічі. Але якщо ви спізнюєтеся в офіс кожен день на 5-10 хвилин, то це вже мистецтво! Мистецтво, яке дуже дорого вам обходиться!

Що змушує деяких людей постійно спізнюватися на потяг чи на зустрічі з друзями? І чому вам так важко позбутися цієї звички?

13-02-15-foto-600x399-1

Дослідження, про яке розповідає The Wall Street Journal, проводилося з метою відповісти на ці питання. Його автор, Суматі Редді, вважає, що всьому виною – наші психологічні патерни, які знаходяться в підсвідомості.

[box type=”success”]”Всі ми знаємо, що хронічні запізнення – це погано. Парадокс у тому, що ми продовжуємо запізнюватися навіть коли усвідомлюємо всі наслідки”, – говорить Джастін Крюгер, соціальний психолог з Нью-Йоркського університету бізнесу.[/box]

Одна з найбільш очевидних і поширених причин наших запізнень – невміння оцінювати час, який ми витрачаємо на дорогу. Дослідження показують, що всі без винятку люди недооцінюють час, який знадобиться їм на будь-яке завдання в їхньому житті, в середньому на 40%. Це пов’язано з якоюсь помилкою в мозку: ми просто не в змозі адекватно оцінювати часові витрати, які нас чекають в майбутньому. Недолік фізіології, що поробиш!

[ads2] Інша причина, анітрохи не менш важлива, полягає в тому, що люди переоцінюють свої можливості щодо багатозадачності. Дослідження, проведене в 2003 році фахівцями з університету Сан-Дієго, показало, що в Нью-Йорку на роботу спізнюються ВСІ 180 операторів, які регулюють рух поїздів у місцевому метро. Ці люди змушені завжди працювати в стані цейтноту, вирішувати кілька завдань одночасно. А тому у них просто не залишається ментального ресурсу для того, щоб адекватно оцінювати час.

Вся справа в тому, що багатозадачність, тобто звичка жонглювати кількома справами одночасно, знижує нашу здатність до метапізнання – усвідомлення того, що саме ви зараз робите і навіщо.

Ще одна наукова робота довела, що люди, схильні до багатозадачності (найчастіше, це менеджери середньої ланки).

Читайте також: Сприйняття часу — особливості нашого мозгу

Як з цим боротися? Ну, по-перше, вам потрібно вчитися переключатися з одного завдання на інше тільки після завершення першого. Як навчитися? Просто частіше тренуватися, змушувати себе.

Редді також рекомендує подумки уявляти собі, скільки часу піде на певну задачу, до того, як починати її виконувати. Це здорово допомагає продуктивності!

Якщо нічого не допомагає, то єдиний для вас вихід – це планувати меншу кількість справ на день. Ставте перед собою більш реалістичні цілі.

І пам’ятайте, усвідомлення проблеми – вже перший крок до її вирішення.

Натхнення: lifter.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button