Людина

Вчені з’ясували, що «ген розуму» продовжує життя

Після проведення дослідження американські вчені з Каліфорнійського університету прийшли до висновку, що у кожної п’ятої людини є «гена розуму», що володіє здатністю збільшувати тривалість життя і покращувати когнітивні здібності.

1-31-01-2015-600-437

Експерти виявили, що володарі даного гена, мають більший обсяг передньої області мозку, яка бере участь у плануванні та прийнятті важливих рішень. Фахівці вважають, що це відкриття може допомогти людям, які страждають від хвороби Альцгеймера та інших форм слабоумства.

[ads2] «Геном розуму» кодується білок Klotho, що міститься в нирках і головному мозку і регулює різні процеси організму. Десь у одного з п’яти людей є одна копія цього гена, відома як KL-VS, що підвищує рівні білка, що продовжує життя і поліпшує функції серця і нирок. У невеликої кількості людей (3%) є по дві копії гена, які свідчать про більш коротку тривалість життя. Виявляється, люди середнього та похилого віку, у яких одна копія гена набагато краще справляються з когнітивними тестами.

Читайте також: Стародавні віруси зробили мозок людини розумнішим, з’ясували вчені

«Дуже довго ми знали, що люди втрачають пізнавальні здібності, так як вони старіють, хоча тепер нам стає зрозуміло, що такі фактори, як білок Klotho, можуть зробити людей більш стійкими до старіння, – зазначає автор дослідження Дена Дуба. – Така особливість білка Klotho як генетична мінливість могла б допомогти нам зберегти здоров’я мозку і знайти можливість захистити людей від руйнівних недуг, таких як хвороба Альцгеймера та інші різновиди деменції ».

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button