Людина

Вчені з’ясували, що відбувається з організмом, якщо весь день пити чай або каву

Вчені з’ясували, чи є наслідки для організму людини при відмові від води в користь кави і чаю. Про це розповіла Алі Вебстер, що представляє Міжнародний фонд Ради з продовольчої інформації, передає Business Insider.

Багато прихильників ЗСЖ і спортсмени щодня п’ють кілька літрів води. Деякі стверджують, що напої з кофеїном, такі як чай і кава, не будуть зволожувати організм так само, як чистий матеріал, і навіть призведуть до зневоднення. Проте не всі з цих тверджень правдиві. Коли чай або кава споживаються у великих дозах, близько п’яти чашок, кофеїн може викликати невеликий сечогінний ефект, а це означає, що в тілі збільшують виробництво сечі, щоб видалити більше рідини. Однак зволожуючі аспекти чаю і кави переважують незначне збільшення вивантаження рідини, тому ці напої мають позитивний вплив на гідратацію.

Ще одна причина того, що напої з кофеїном зазвичай пов’язані зі зневодненням, пояснюється тим, що деякі люди відчувають почуття сухості в роті опісля. Це відбувається через таніни, які є сполуками, знайденими в чаї, каві, деяких фруктах і навіть темному шоколаді. Коли людина їсть або п’є ці продукти, таніни зв’язуються зі слиною, викликаючи відчуття сухості.

Однак, незважаючи на відсутність помітних відмінностей між вживанням напоїв з кофеїном і просто водою, слід знати міру. Для більшості здорових дорослих безпечно споживати до 400 мг кофеїну в день — це приблизно чотири чашки звичайної кави або вісім чашок чорного чаю. Зелений чай має трохи менше кофеїну, ніж чорний (близько 25 мг на чашку), а трав’яні чаї зазвичай не містять кофеїну.

Кнопка «Наверх»