Здоров'я

Вчені з’ясували, що жінки, які палять народжують безплідних синів

Австралійські вчені виявили, що матері, які курять під час вагітності та годування груддю, ставлять під загрозу здатність своїх синів виробляти потомство. Про шкоду куріння під час вагітності було сказано чимало, але недавнє дослідження додало ще один пункт в список патологій, що розвиваються у дітей через пристрасть їхніх матерів до сигарет.

foto_cikavosti_02.10.2014-010-011_resized

Так, австралійські вчені з’ясували, що жінка яка палить під час вагітності або годування груддю ставить під загрозу здатність своєї дитини чоловічої статі виробляти потомство. Згідно з інформацією Mail Online, під час експерименту дослідники використовували мишей, які до пологів вдихали сигаретний дим, еквівалентний 24 викурених сигарет. Дослідивши їх приплід, вчені виявили, що у самців вироблялося набагато менше сперми. До того ж, сперма була низької якості.

Читайте також: Сучасні міфи про вагітність

Незважаючи на те, що дослідження проводилося на гризунах, вчені говорять, що його результати застосовані і до жінок. “Ми вже знаємо, що куріння під час вагітності шкодить дитині, що знаходиться в материнській утробі. Такі діти часто народжуються вже ослабленими і уразливими перед хворобами, – каже співдиректор науково-дослідного центру Університету Ньюкасла (University of Newcastle) в Новому Південному Уельсі, професор Ейлін Маклафлін (Eileen McLaughlin). – У нашому дослідженні використовувалися тварини-моделі миші, яких піддали дії сигаретного диму, щоб зімітувати куріння під час вагітності та годування груддю. Отримані нами результати показали, що у народжених від “кращих” матерів мишенят було менше сперми, і вона була більш низької якості – в еякуляті переважали сперматозоїди аномальної форми, які були недостатньо рухливими і не зв’язувалися з яйцеклітинами. Таким чином, ми вперше змогли переконливо довести, що куріння під час вагітності пошкоджує репродуктивні органи плоду, в результаті чого вони виробляють пошкоджену сперму “.

Читайте також: Що відбувається з організмом, якщо ви кинули палити?

Дослідники підкреслили, що шкідлива звичка матерів має таку дію і на тих чоловіків, які в зрілому або підлітковому віці ніколи не торкалися до сигарет. Тепер вчені планують досліджувати, як куріння під час вагітності впливає на фертильність майбутніх дочок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button