Екологія

Бджолярі Хмельниччини заявили про масову загибель бджіл

На Хмельниччині бджолярі зафіксували масову загибель бджіл на своїх пасіках. Про це повідомив мешканець села Лисківці Кам’янець-Подільського району Юрій Костенюк, передає Суспільне.

За його словами, комахи вмирали на другий день після обльоту території в пошуках медоносів. Саме в цей час, як зазначив пасічник, місцеві фермери обробляли поля.

«70–80 % усієї льотної бджоли загинуло. Не долітали, лазили тут, наче параліч був у бджіл, у травичку падає — і все», — розповів пасічник.

Наразі бджолярі підраховують збитки замість прибутків.

«Ми розуміємо, що фермер хоче заробити, він має права й обов’язки. Ми не хочемо наживати ворогів. І фермери мають розуміти: бджоли дають і їм прибуток, запилюють їхні медоносні поля», — йдеться в дописі.

За словами родини Костенюків, ні в поліцію, ані в інші інстанції пасічники цього року не зверталися, бо минулого року бджоли теж труїлися та гинули. Тоді, кажуть, на третій день після загибелі комах зібралася комісія, фермер надав зразки бджіл і рослин з поля, які пасічники мали за 12 годин доправити в Київ, в лабораторію, на дослідження. Коштує такий аналіз 8 тис. грн.

«Ми не поїхали, бо ми дзвонили в лабораторію, і там сказали, що нема в Україні такої лабораторії, яка б мала акредитацію на цю діючу речовину. А в суді це не доказ, бо лабораторія не має права робити цей аналіз», — йдеться у дописі.

Спеціаліст із захисту рослин Сергій Онищук розповідає: аграрії вимушені застосовувати гербіциди, пестициди та фунгіциди, інакше каже, бур’яни, шкідники та хвороби знищать сільгоспкультури.

Та, за законом про бджільництво, це мають бути дозволені в Україні препарати, які, додає, значно дорожчі, ніж небрендові аналоги.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button