Екологія

У Франції розробили яхту, що збирає пластик і перетворює його на паливо

Французький засновник громадської організації The SeaCleaners Іван Бурньйон і його команда розробили яхту Manta для збору пластикового сміття та перетворення його на паливо, пише ecotown.com.ua.

Обладнання на судні дозволяє перетворювати відходи на паливо, щоб приводити в дію саму яхту. Бурньйон побудував свою кар’єру в гонках на вітрильних судах. За його словами, з роками він все частіше стикається з плаваючими килимами зі сміття. Це надихнуло його на створення яхти Manta, завдовжки 56 метрів (183 футів). Вона приводиться в рух поєднанням високотехнологічних вітрил і електродвигунів.

Бурньйон і його команда сподіваються перетворити розробку яхти в робочий прототип, який можна буде запустити в 2024 році. Коли човен рухається по воді, конвеєрні стрічки збирають відходи, сортують їх, а потім подають в пальник. Це дозволяє розплавити пластик, утворюючи газ, який приводить в рух турбіну і, в свою чергу, виробляє електрику для використання системами човна.

За словами Бурньйона, цю електрику, а також сонячні панелі і вітряні турбіни на палубі човна зроблять човен на 70% самоокупним. 400 таких суден зможуть очистити від третини пластикового сміття в океанах. Навіть за найскромнішими оцінками, до 2060 року в морі буде в три рази більше відходів, ніж зараз.

Катамаран буде здатний збирати і переробляти шматки пластику від 10 міліметрів. За підрахунками розробника, один корабель зможе за рік збирати до 10 000 тонн сміття.

Якщо не вжити заходів, кількість пластику, що надходить у море щороку, зросте з 11 мільйонів тонн до 29 мільйонів тонн, в результаті чого до 2040 року в океан зливатиметься 600 мільйонів тонн пластику, що еквівалентно вазі 3 мільйонів блакитних китів – таку інформацію надає Reuters.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button