Екологія

На Північному полюсі температура піднялася вище нуля

Фахівці розходяться в думках. Один буй, що належить Міжнародній програмі арктичних буїв, зафіксував температуру 0,5 градуса Цельсія. Але доктор Джеймі Морісон, головний дослідник Екологічної обсерваторії Північного полюса, заявив, що буй ближче до Північного полюса зареєстрував температуру … – 8,8 градуса, що все ж вище середньої зимової температури в Арктиці.

ed29a4d69c485f68bd80a8b6685d771f

«Вашингтон Пост», так чи інакше, повідомляє, що, згідно з даними Глобальної системи прогнозування погоди, на широті 90 градусів температура на короткий момент перевищила температуру танення.

Поєднання рідкісних погодних умов підніме температуру на Північному полюсі на 50 градусів за Фаренгейтом вище середньої. Погодній буй, який дрейфує в льодах поряд з полюсом, показав температуру вище точки замерзання – майже неймовірна температура для Арктики в середині зими, враховуючи, що денного світла тут немає тижнями. Якщо ці дані точні, в Арктиці було тепліше, ніж у Москві і Чикаго.

Така погода характеризується раптовою значною втратою барометричного тиску. Якщо тиск падає досить швидко, спостерігається циклон. Породжена в Арктиці система низького тиску стала причиною згубних циклонів на півдні США і викликала повінь уздовж річки Міссісіпі. Шторм «Франк» у Великобританії теж є ехом арктичної погоди: на Сполучене королівство насуваються найсильніші дощі та вітри.

Читайте також: 

Температура вище точки замерзання може зупинити, принаймні, тимчасово, зростання зимового льоду. Скорочення крижаного покриву супроводжується підвищенням рівня моря, що може бути небезпечним для прибережних населених пунктів.

Арктика переживає період швидкого потепління, повідомляє остання доповідь Національного управління океанічних і атмосферних досліджень. Регіон нагрівається в два рази швидше від інших регіонів світу, наголошується в доповіді про стан Арктики за 2015 рік. Середня арктична температура на 5,2 градуса Фаренгейта вище, ніж в 1900 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button