Технології

Комахи-кіборги наповнять будинок

Дослідники з Державного університету Північної Кароліни розробили програмне забезпечення, яке дозволить вивчати будівлі за допомогою кіборгізованних комах.

Нова технологія стане в нагоді військовим і рятувальникам, яким доводиться діяти в незнайомому середовищі. У майбутньому картографувати, наприклад зруйновану будівлю, зможе рій роботів або кіборгізованних комах. Управляти роєм буде простий алгоритм, що спирається на хаотичний рух.

Сьогодні робота в таких місцях, як печери, тунелі, зруйновані будівлі і т.п., ускладнюється відсутністю надійного способу орієнтування в просторі. GPS в такому середовищі не працює, а ручне управління роботами по радіоканалу і проводам утруднено.

Нова технологія являє собою програмне забезпечення, що керує роєм комах-кіборгів або біоботіФ2Яв, тобто живих комах з імплантованими електронними схемами. Однією з характерних рис біоботів є схильність до хаотичного руху, вчені хочуть використати цей випадковий рух на користь.

Новий алгоритм буде працювати наступним чином: рій біоботів, наприклад дистанційно керованих тарганів, оснащених датчиками, буде випускатися в зруйновану будівлю або інше схоже місце. Кіборгам спочатку буде дозволено рухатися у випадковому напрямку. Розташування комах не можна буде відстежити за допомогою GPS, але всі біоботи будуть оснащені датчиками, які «відчуватимуть» близькість інших біоботів.

Таким чином, утворюється своєрідна мережа, за допомогою якої можна поширювати повідомлення між членами рою. Через певний час, оператори посилають рою сигнал рухатися до тих пір, поки не буде досягнута стіна або інша блокуюча поверхня. Біоботи будуть рухатися уздовж стіни, поки не досягнуть кута, а потім продовжать рух уздовж наступної стіни. Поєднання хаотичних переміщень і руху вздовж перешкод дозволять картографувати приміщення, а інформація, зібрана біоботами, буде поширюватися по мережі комах поки не досягне пункту управління роєм.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button