Земля

Вчені NASA: наймолодший острів Тихого океану схожий на Марс

Дослідження вчених з NASA показали, що один з наймолодших островів світу, який розташований в Тихому океані, схожий на планету Марс. Дану інформацію розповсюдило видання The Guardian.

Нова ділянка землі утворилася неподалік держави Тонга і налічує вже чотири роки. За цей період новоутворення покрилося рослинністю. Даний факт дозволив йому стати місцем поселення для багатьох морських птахів. Найчастіше тут можна зустріти темних крачків і сов.

В кінці 2014 року за допомогою супутників вдалося виявити вулканічний шлейф в Тихому океані. Виверження підводного великого казана тривало до кінця січня 2015 року. На цьому місці з-під води з’явилася значна ділянка суші. На сьогодні він не отримав офіційної назви, проте найчастіше його позначають назви сусідніх островів – Хунга Тонга-Хунга Хаапай.

Після виверження вулкана на поверхні новоутворення повинні були осісти попіл і зола, проте ґрунт острова світлий і липкий, чимось нагадує глину. Дослідники змогли виявити на території острова грязьові маси, походження яких на даний момент не встановлені. Співробітники NASA взяли проби для вивчення в лабораторних умовах. Всю територію острова оглянули з допомогою спеціального апарата.

Вчені впевнені, що Хунга Тонга-Хунга Хаапай буде знаходиться на поверхні води від шести до тридцяти років. Він викликав великий інтерес експертів NASA. Вони вважають, що поверхня острова дуже схожа на поверхню Червоної планети, у той період, коли на ній були океани і ще не припинилася вулканічна діяльність.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments