Людина

Вчені з’ясували, що ожиріння підвищує ризик розвитку небезпечних захворювань майже на 70%

Надмірна вага і ожиріння значно підвищують ймовірність розвитку серйозних захворювань і, як наслідок, передчасної смерті. До такого висновку прийшла група данських вчених після проведеного ними дослідження, про результати якого повідомляє телеканал Sky News.

В експерименті взяли участь понад 2,8 млн осіб з різними показниками індексу маси тіла (ІМТ). Він розраховується за формулою: маса тіла в кілограмах, поділена на квадрат росту людини. Нормальні показники для дорослої людини знаходяться в межах від 18,5 до 25 одиниць, менш як 18,5 – недолік ваги, від 25 до 30 – надлишкова маса тіла, все, що вище 30, вважається ожирінням. Фахівці з данської фармацевтичної компанії Novo Nordisk проаналізували дані пацієнтів, які містяться в Clinical Practice Research Datalink – найбільшої медичної бази даних Сполученого Королівства.

Результати показали, що люди, чий ІМТ знаходився в межах 30-35 одиниць, на 70% частіше відчували ризик розвитку серцевої недостатності. Крім того, у добровольців, чиї показники ІМТ варіювалися від 25 до 30 одиниць, ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань зростала на 20%, а в осіб з ІМТ в діапазоні від 40 до 45 одиниць – майже в чотири рази в порівнянні з людьми з нормальною вагою. Вчені також з’ясували, що у осіб із зайвою вагою (ІМТ від 25 до 30), в два рази зростав ризик розвитку діабету, а також обструктивного апное сну – серйозного виду захворювання, при якому спостерігається зупинка дихання уві сні. Пацієнти, чий ІМТ становив від 30 до 35 одиниць, більш ніж у п’ять разів частіше страждали від діабету і майже в шість разів – від апное сну.

Експерти підкреслюють, що чим більше показники ІМТ, тим вище ймовірність розвитку даних небезпечних захворювань. Надмірна вага, за їх словами, також приводила до збільшення артеріального тиску і виникнення дисліпідемії – різновиду порушення обміну речовин, що призводить до атеросклерозу.

“Найбільша небезпека, яку надлишкова маса тіла становить для здоров’я людини, пов’язана з виникненням діабету і апное сну”, – відзначає провідний автор дослідження Крістіане Хосе. “Оскільки кількість людей, які страждають ожирінням, майже потроїлася за останні 30 років (з 105 млн осіб у 1975 році до 650 млн у 2016 році), наші висновки мають важливе значення для громадської охорони здоров’я”, – уклала вона.

Ожиріння вже давно є однією з проблем для Сполученого Королівства. За даними останнього щорічного звіту Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Великобританія є країною з найбільшим у Західній Європі відсотком громадян, які страждають від надмірної ваги. У документі зазначається, що у 26,9% населення країни індекс маси тіла перевищує 30. Також підкреслюється, що з 90-х років минулого століття число людей, які відчувають проблеми зі зайвою вагою, збільшилася в країні на 92%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments