Земля

Вчені: Зима в 2019 році може наступити в липні або травні

Вчені припустили, що зима в 2019 році може настати несподівано: в липні або взагалі в травні. Прогнози кліматологів і незалежних експертів пов’язані з приполярним атмосферним вихором, знімки якого були отримані за допомогою супутників.

У науці термін «приполярний атмосферний вихор» використовується для того, щоб описати стратосферну і тропосферну циркуляцію повітря. Край приполярного вихору, як правило, розташований між 40? та 50? широти. Це явище спостерігається весь рік, але найсильнішим вихор стає взимку з-за холодного повітря.

Експерти з’ясували, що протягом останніх років стали двоїтися або троїтися. У 2018 році подібне сталося восени, що в підсумку призвело до ослаблення вихору і до припинення відкачування крижаного повітря. Надалі повітря накрило південь і в 2019 році США, а в особливості, Техас, Каліфорнія і Флорида опинилися під снігом.

У даний момент на півдні ситуація з приполярним вихором нормалізувалася, а ось на Північному полюсі він відсутній. Кліматологи звертають увагу на три вихори, які розподілені по всій півкулі. Щось, що нагадує вихор, знаходиться над північною частиною Гренландії, два – в Північній Атлантиці і північній частині Тихого океану. Така ситуація є ненормальною, оскільки на Північному полюсі вже повинен був з’явитися глобальний вихор, що забезпечує надходження холодного повітря в стратосферу. Але цього не відбувається.

Фахівці зробили висновок, що арктичне повітря в будь-який момент, наприклад навесні або влітку, може хлинути на Канаду чи Європу. При цьому таке похолодання, імовірно, призведе до дуже низьких температур.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button