Всесвіт

Вчені знайшли в космосі «Страшну Барбі»: цей об’єкт народився «в агонії»

Астрономи виявили один з найдовших, яскравих і енергійних космічних об’єктів,який коли-небудь спостерігався у Всесвіті і назвали його «Страшна Барбі», почасти через її жахливу силу.

Віддалений об’єкт, який виглядає як дивно яскравий спалах світла, знайшли в величезному наборі даних, зібраних керованими комп’ютером телескопами. Виявивши яскраво освітлену ділянку неба і зіставивши її зі спостереженнями, зробленими іншими обсерваторіями, астрономи зрозуміли, що наткнулися на один з найпотужніших космічних вибухів, коли-небудь спостерігався. Про свої висновки вони повідомили на сервері препринтів arXiv, і їх стаття була прийнята до публікації в The Astrophysical Journal Letters. «Страшна Барбі» народилася «в останній агонії зірки, розірваної на шматки надмасивною чорною дірою», пишуть вчені.

Оскільки світло «Страшної Барбі» виходило з віддаленої області неба, подорожуючи близько 7,7 млрд років по розширювальній тканині простору-часу, астрономи не спостерігали цю подію безпосередньо. Замість цього, розробивши систему машинного навчання Recommender Engine For Intelligent Transient Tracking, астрономи перевірили дані масиву даних, перш ніж знайшли надзвичайно яскраве джерело світла. Використовуючи обсерваторію Ліка в Каліфорнії і обсерваторію Кека на Гаваях, дослідники змогли краще охарактеризувати світло як виходить від короткочасної події.

«Страшна Барбі» — прізвисько, яке виникло через додавання випадкового буквено-цифрового імені ZTF20abrbeie з посиланням на її страшну силу. Це явище виглядає дивно навіть серед інших рідкісних і екстремальних астрономічних явищ. Воно набагато яскравіше, ніж будь-яка інша короткочасна подія, з яким астрономи могли б його порівняти. І, хоча перехідні явища зазвичай тривають всього кілька тижнів або місяців, «Страшна Барбі» горить вже більше двох років, і немає ніяких ознак того, що вона згасне.

Астрономи заявили, що подальші спостереження за «Страшною Барбі», можливо, з використанням космічного телескопа «Хаббла» і «Джеймс Вебба», дозволять зробити кілька зображень неймовірно рідкісного космічного вибуху в високій роздільній здатності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button